SÖMESTR TATİLİ UZAYACAK MI?

5
SÖMESTR TATİLİ UZAYACAK MI?

SÖMESTR TATİLİ UZAYACAK MI?

Milyonlarca öğrenci, 20 Ocak 2017 Cuma günü karne heyecanı yaşamış, 15 günlük sömestir tatiline çıkmıştı. Sömestir tatilinden günler önce tatilin ne zaman başlayacağını sorgulayan öğrenciler ve velilerin yeni gündemi ise okulların ne zaman açılacağı oldu

Hürriyet’in haberine göre, şubat ayının ilk haftasına girilmesiyle birlikte sorular yoğunlaşırken sosyal medyadan yayılan iddialar kafaları karıştırdı. Hem öğrenciler hem de veliler, sömestir tatilinin uzayacağı haberlerine resmi bir yanıt arıyor. Peki bu iddialar doğru mu? 15 tatil uzayacak mı? Okullar ne zaman açılacak?

UZAMASI ÖNGÖRÜLMÜYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’dan henüz resmi bir açıklama gelmemesine karşın 15 tatilin uzaması öngörülmüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her yıl yayımlanan iş takviminde okulların ne zaman açılacağı bilgisi yer alıyor. İş takvimine göre 2016/2017 eğitim-öğretim sezonunda 19 Eylül Pazartesi günü ders başı yapan öğrenciler, 20 Ocak Cuma günü başlayan tatillerini Şubat’ın ikinci haftasının başında sonlandırmış olacak. Toplam 16 gün sürecek sömestir tatili, 6 Şubat Pazartesi günü okulların açılmasıyla son bulacak.
Öğrenciler 90 günlük ikinci dönem maratonuna başlayacak.İkici dönem 9 Haziran 2017 tarihine kadar devam edecek. 2017-2018 eğitim öğretim yılı ise 18 Eylül 2017 Pazartesi günü başlayacak.

Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması, okulların açıldığı ilk hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.

[Toplam: 587   Ortalama: 5/5]
Benzer Yazılar

Bir cevap yazın